Przyczepa samochodowa – jak zachować środki ostrożności?

By | Grudzień 15, 2017

Nieraz bywa tak, że pojemność naszego auta jest zbyt mała, aby pomieścić to, czego potrzebujemy. Co wówczas możemy zrobić? Wtedy warto zdecydować się na użycie przyczepy! Niemniej jednak, przyczepa samochodowa jest urządzeniem, które potrzebuje pewnego przygotowania do wyruszenia w drogę. Jakie kroki należy zatem podjąć przed wyruszeniem w trasę?

Przede wszystkim musimy zadbać, aby przyczepa samochodowa miała ważne ubezpieczenie. Jest to to ważny czynnik, ponieważ przy okazji kontroli policji – nawet rutynowej – nie będziemy mieli czego się bać.

Poza tym, przyczepa musi być w odpowiednim stanie technicznym. Na przykład jej opony powinny być dobre i niezużyte. Regularnie sprawdzaj w tym celu stan bieżnika. Weź pod uwagę, że ewentualne pęknięcie opony na trasie prawdopodobnie ściągnęłoby Twój samochód na bok, co mogłoby skończyć się tragicznie.

Pamiętaj także, aby zabezpieczyć odpowiednio sprzęt przewożony na przyczepie. Gdyby wysypywał się lub przechylał, mogłoby to spowodować duże zagrożenie na drodze.